Kaip atskirti padirbtą medų

Medus - vienas tarp trijų dažniausiai falsifikuojamų produktų visame pasaulyje - skelbia tokie užsienio portalai kaip „Insider“ bei „Forbes“.

APIE BIČIŲ PRODUKTUS

Kubiliukų medus

11/25/20211 min read

Dažnai padirbtą medų yra sunku atskirti nuo natūralaus, nes yra išverdamas cukraus sirupas, į kurį įmaišoma žiedadulkių ir pagal atliekamus tyrimus, medus gali atrodyti tikras.

Taip pat dažnai medus būna kaitinamas, kad visus medus išliktų skystas arba maišoma: pusė tikro medaus, pusė cukraus tirpalo ir panašiai. Todėl visuomet raginame klientus išlikti budriais! Skaityti, kas parašyta ant medaus etiketės.

Ant etiketės turėtų būti nurodyta: bitininko vardas, pavardė bei telefono numeris, kuriuo visuomet būtų galima pasiskambinti ir pasitikslinti dėl medaus kokybės. Idealiausias atvejis - kai bitininkas nuolat dalinasi bityno nuotraukomis bei bitininkavimo metodais internete ar soc. tinkluose.

Taip pat prekybos centruose dažnai ant medaus etikečių rašoma: „Kilmės šalis: ES ir ne ES šalys“ tokį medų reikėtų vertinti itin įtariai, nes tikėtina, jog yra sudėtyje įmaišyta kinietiško arba ukrainietiško abejotinos kilmės medaus.